Main
Search
Press Report
Entries
Events
Schedule
Participants
Participant Filter
Clubs
Participant Counts
Results
Medal Winners
Results
Results (by date)
Specific results
Final results filter
Finals results (participants)
Totals
Participant Medals
Team Points
Individual Points
Club Medals
Club Points
Records
New Records
Previous Records
Records for next meet

For organizers
Event Result Sheets
Result Sheets for dates
Schedule Printing
Schedule Filter
Club Entries
Book Entries
Form Entries
Participant Ranks
Time Conversions

Feedback Form
About

   

G.M.A.A.A. Inter School / Jr. College Swim Meet 2011

Swimming

Medal Winners

By age group    By date

Rank
Participant Name
Club
Time Taken
Remarks
25 M. Free Style - Boys Under 7
1 Meet Makhija AVM Bandra 00:17.85 NMR
2 Srish Maulik AVM Juhu 00:18.50  
3 Denver Pais Don Bosco 00:19.75  
25 M. Breast Stroke - Boys Under 7
1 Srish Maulik AVM Juhu 00:24.82  
2 Meet Makhija AVM Bandra 00:25.11  
3 Arjunveer Gupta Fazlani 00:26.75  
25 M. Back Stroke - Boys Under 7
1 Meet Makhija AVM Bandra 00:21.44 NMR
2 Srish Maulik AVM Juhu 00:22.45  
3 Shlok Jagani Thakur Public 00:24.65  
25 M. Butterfly Stroke - Boys Under 7
1 Meet Makhija AVM Bandra 00:19.72  
2 Srish Maulik AVM Juhu 00:20.79  
3 Siddharth Bhuta Lokhandwala 00:23.99  
50 M. Free Style - Boys Under 9
1 Aamir Arsiwala Beacon High 00:34.72  
2 Varad Kulkarni IES Dhamdhere 00:37.15  
3 Vedant Bapna Bombay Scottish 00:37.31  
50 M. Breast Stroke - Boys Under 9
1 Varad Kulkarni IES Dhamdhere 00:46.78  
2 Salil Gokhale RN Podar 00:47.78  
3 Aamir Arsiwala Beacon High 00:50.50  
50 M. Back Stroke - Boys Under 9
1 Aamir Arsiwala Beacon High 00:43.41  
2 Vivek Tulapurkar L. Podar 00:43.73  
3 Kapil Shetty Vibgyor 00:44.43  
50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 9
1 Salil Gokhale RN Podar 00:38.88  
2 Aamir Arsiwala Beacon High 00:40.36  
3 Vivek Tulapurkar L. Podar 00:40.72  
100 M. Ind. Medley - Boys Under 9
1 Aamir Arsiwala Beacon High 01:32.91  
2 Varad Kulkarni IES Dhamdhere 01:33.38  
3 Salil Gokhale RN Podar 01:33.44  
50 M. Free Style - Boys Under 11
1 Divyam Vora Gopi Birla 00:31.53 NMR
2 Sushrut Kapse IES Sule 00:31.54 BMR
3 Neel Roy AVM Bandra 00:31.83 BMR
50 M. Breast Stroke - Boys Under 11
1 Prashant Gokhale RN Podar 00:41.70  
2 Ishaan Nagarkatti Jasudben 00:42.10  
3 Sushrut Kapse IES Sule 00:42.56  
50 M. Back Stroke - Boys Under 11
1 Neel Roy AVM Bandra 00:37.34  
2 Ishaan Nagarkatti Jasudben 00:38.06  
3 Sushrut Kapse IES Sule 00:38.96  
50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 11
1 Sushrut Kapse IES Sule 00:35.16 NMR
2 Neel Roy AVM Bandra 00:35.47 BMR
3 Ishaan Nagarkatti Jasudben 00:35.50 BMR
100 M. Ind. Medley - Boys Under 11
1 Sushrut Kapse IES Sule 01:20.22  
2 Neel Roy AVM Bandra 01:21.27  
3 Prashant Gokhale RN Podar 01:21.35  
50 M. Free Style - Boys Under 13
1 Omkar Nehete St. Francis Assisi 00:29.81  
2 Siddharth Gada Shishuvan 00:31.44  
3 Ayush Thakkar Lakshdham 00:31.74  
100 M. Free Style - Boys Under 13
1 Omkar Nehete St. Francis Assisi 01:06.57  
2 Ayush Thakkar Lakshdham 01:09.03  
3 Nicolas Fernando Ryan Intl. 01:09.18  
4 x 50 M. Free Style Relay - Boys Under 13
1 Jamnabai Team 4x200 M. Free Style Relay - Boys Under 13 Jamnabai 02:21.05  
2 Jasudben Team 4x200 M. Free Style Relay - Boys Under 13 Jasudben 02:25.13  
3 Lakshdham Team 4x200 M. Free Style Relay - Boys Under 13 Lakshdham 02:26.87  
50 M. Breast Stroke - Boys Under 13
1 Omkar Nehete St. Francis Assisi 00:35.25 NMR
2 Tanay Dhongade Radhakrishnan 00:38.26  
3 Mihir Patil IES Modern 00:39.68  
50 M. Back Stroke - Boys Under 13
1 Omkar Nehete St. Francis Assisi 00:35.28  
2 Siddharth Gada Shishuvan 00:36.45  
3 Ayush Thakkar Lakshdham 00:36.56  
50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 13
1 Omkar Nehete St. Francis Assisi 00:32.97  
2 Siddharth Gada Shishuvan 00:33.83  
3 Nicolas Fernando Ryan Intl. 00:35.41  
100 M. Ind. Medley - Boys Under 13
1 Omkar Nehete St. Francis Assisi 01:13.28  
2 Nicolas Fernando Ryan Intl. 01:18.81  
3 Ayush Thakkar Lakshdham 01:19.15  
4 x 50 M. Medley Relay - Boys Under 13
1 Jasudben Team 4x50 M. Medley Relay - Boys Under 13 Jasudben 02:42.21  
2 Lakshdham Team 4x50 M. Medley Relay - Boys Under 13 Lakshdham 02:48.00  
3 Jamnabai Team 4x50 M. Medley Relay - Boys Under 13 Jamnabai 02:48.80  
50 M. Free Style - Boys Under 15
1 Sudesh Tandlekar Vivekanand 00:28.45  
2 Amitesh Raghav Jasudben 00:28.50  
3 Jai Dhanani Podar 00:28.56  
100 M. Free Style - Boys Under 15
1 Amitesh Raghav Jasudben 01:01.29  
2 Jai Dhanani Podar 01:02.85  
3 Sudesh Tandlekar Vivekanand 01:02.90  
100 M. Breast Stroke - Boys Under 15
1 Sudesh Tandlekar Vivekanand 01:17.20  
2 Karan Muzumdar VCW AVM 01:22.42  
3 Amitesh Raghav Jasudben 01:23.80  
100 M. Back Stroke - Boys Under 15
1 Amitesh Raghav Jasudben 01:13.03  
2 Sudesh Tandlekar Vivekanand 01:13.18  
3 Atharva Dandekar Gokuldham 01:14.72  
100 M. Butterfly Stroke - Boys Under 15
1 Sudesh Tandlekar Vivekanand 01:05.80 NMR
2 Divyansh Jain VCW AVM 01:07.38  
3 Amitesh Raghav Jasudben 01:08.47  
100 M. Ind. Medley - Boys Under 15
1 Sudesh Tandlekar Vivekanand 01:09.41  
2 Aditya Samant Parle Tilak 01:09.74  
3 Jay Sawant Don Bosco 01:13.22  
50 M. Free Style - Boys Under 17
1 Shaikh Adnan Sacred Heart Byculla 00:32.34  
100 M. Free Style - Boys Under 17
1 Shivanand Bhatkar Yashodham 01:05.85  
2 Mooni Debburman Sathaye 01:07.41  
3 Shaikh Adnan Sacred Heart Byculla 01:19.52  
100 M. Breast Stroke - Boys Under 17
1 Shaikh Adnan Sacred Heart Byculla 01:36.56  
100 M. Back Stroke - Boys Under 17
1 Firoz Ujjainwala Sathaye 01:14.50  
2 Shivanand Bhatkar Yashodham 01:22.14  
3 Mooni Debburman Sathaye 01:25.16  
100 M. Butterfly Stroke - Boys Under 17
1 Shivanand Bhatkar Yashodham 01:10.47  
2 Firoz Ujjainwala Sathaye 01:10.66  
100 M. Ind. Medley - Boys Under 17
1 Shaikh Adnan Sacred Heart Byculla 01:31.50  
50 M. Free Style - Boys Under 19
1 Nikhil Ladha MKS College 00:30.05  
100 M. Free Style - Boys Under 19
1 Nikhil Ladha MKS College 01:23.31  
4 x 50 M. Free Style Relay - Boys Under 19
1 Gokuldham Team 4x50 M. Free Style Relay - Boys Under 19 Gokuldham 02:01.49  
2 VCW AVM Team 4x50 M. Free Style Relay - Boys Under 19 VCW AVM 02:02.39  
3 Shardashram Team 4x50 M. Free Style Relay - Boys Under 19 Shardashram Boys 02:19.56  
4 x 50 M. Medley Relay - Boys Under 19
1 VCW AVM Team 4x50 M. Medley Relay - Boys Under 19 VCW AVM 02:21.50  
2 Gokuldham Team 4x50 M. Medley Relay - Boys Under 19 Gokuldham 02:48.38  
25 M. Free Style - Girls Under 7
1 Akanksha Shah Shishuvan 00:18.16 NMR
2 Palak Dhami Shishuvan 00:20.21  
3 Nishka Mehta JB Vachha 00:20.38  
25 M. Breast Stroke - Girls Under 7
1 Akanksha Shah Shishuvan 00:26.69  
2 Nishka Mehta JB Vachha 00:27.59  
3 Tanisha Chheda JB Petit 00:27.90  
25 M. Back Stroke - Girls Under 7
1 Akanksha Shah Shishuvan 00:22.07 NMR
2 Mishka Jaiswal Kangaroo Kids 00:24.21  
3 Palak Dhami Shishuvan 00:24.84  
25 M. Butterfly Stroke - Girls Under 7
1 Akanksha Shah Shishuvan 00:19.68 NMR
2 Palak Dhami Shishuvan 00:22.29  
3 Mishka Jaiswal Kangaroo Kids 00:24.13  
50 M. Free Style - Girls Under 9
1 Tanishka Singhania JB Petit 00:35.51  
2 Saee Patil Balmohan 00:37.59  
3 Kenisha Gupta Fazlani 00:38.52  
4 x 50 M. Free Style Relay - Girls Under 9
1 JB Petit Team 4x50 M. Medley Relay - Girls Under 9 JB Petit 02:46.41 NMR
2 J,. B,. Vachha Team 4x50 M. Medley Relay - Girls Under 9 JB Vachha 03:07.75  
50 M. Breast Stroke - Girls Under 9
1 Kenisha Gupta Fazlani 00:45.53 NMR
2 Tanishka Singhania JB Petit 00:49.67  
3 Saee Patil Balmohan 00:50.65  
3 Tanvi Pednekar IES Dhamdhere 00:50.65  
50 M. Back Stroke - Girls Under 9
1 Tanishka Singhania JB Petit 00:43.56 NMR
2 Kenisha Gupta Fazlani 00:45.41  
3 Saee Patil Balmohan 00:46.90  
50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 9
1 Tanishka Singhania JB Petit 00:39.65  
2 Kenisha Gupta Fazlani 00:40.29  
3 Saee Patil Balmohan 00:42.23  
100 M. Ind. Medley - Girls Under 9
1 Tanishka Singhania JB Petit 01:29.59 NMR
2 Kenisha Gupta Fazlani 01:33.00  
3 Saee Patil Balmohan 01:37.11  
4 x 50 M. Medley Relay - Girls Under 9
1 JB Petit Team 4x50 M. Free Style Relay - Girls Under 9 JB Petit 03:15.40 NMR
2 J,. B,. Vachha Team 4x50 M. Medley Relay - Girls Under 9 JB Vachha 03:38.30  
50 M. Free Style - Girls Under 11
1 Proteeti Sinha AVM Bandra 00:32.50  
2 Sanah Bhabha Jamnabai 00:33.34  
3 Tanisha Motta JB Vachha 00:36.03  
50 M. Breast Stroke - Girls Under 11
1 Proteeti Sinha AVM Bandra 00:43.22  
2 Sanah Bhabha Jamnabai 00:45.37  
3 Nikita Rane Radhakrishnan 00:47.93  
50 M. Back Stroke - Girls Under 11
1 Sanah Bhabha Jamnabai 00:38.06  
2 Proteeti Sinha AVM Bandra 00:38.52  
3 Mahak Bhandari L. Podar 00:44.20  
50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 11
1 Proteeti Sinha AVM Bandra 00:35.59  
2 Sanah Bhabha Jamnabai 00:35.60  
3 Mahak Bhandari L. Podar 00:38.03  
100 M. Ind. Medley - Girls Under 11
1 Proteeti Sinha AVM Bandra 01:21.50  
2 Sanah Bhabha Jamnabai 01:23.50  
3 Mahak Bhandari L. Podar 01:31.20  
50 M. Free Style - Girls Under 13
1 Neha Prasad L. Podar 00:30.02 NMR
2 Trisha Bhimani Jamnabai 00:30.69  
3 Pranali Rane Yashodham 00:32.34  
100 M. Free Style - Girls Under 13
1 Trisha Bhimani Jamnabai 01:09.30  
2 Jaini Gogri JB Vachha 01:11.20  
3 Pranali Rane Yashodham 01:11.21  
4 x 50 M. Free Style Relay - Girls Under 13
1 J. B. Vachha Team 4x50 M. Free Style Relay - Girls Under 13 JB Vachha 02:26.87  
2 J. B . Petit Team 4x50 M. Free Style Relay - Girls Under 13 JB Petit 02:39.87  
50 M. Breast Stroke - Girls Under 13
1 Neha Prasad L. Podar 00:40.66  
2 Trisha Bhimani Jamnabai 00:41.62  
3 Shna Sethna JB Vachha 00:42.20  
50 M. Back Stroke - Girls Under 13
1 Trisha Bhimani Jamnabai 00:37.08  
2 Arlein DMello Auxilium 00:40.49  
3 Seerat Luggani Beacon High 00:41.45  
50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 13
1 Trisha Bhimani Jamnabai 00:34.00 NMR
2 Arlein DMello Auxilium 00:36.05  
3 Pranali Rane Yashodham 00:37.38  
100 M. Ind. Medley - Girls Under 13
1 Neha Prasad L. Podar 01:17.72  
2 Trisha Bhimani Jamnabai 01:18.25  
3 Pranali Rane Yashodham 01:23.66  
4 x 50 M. Medley Relay - Girls Under 13
1 L. Podar Team 4x50 M. Medley Relay - Girls Under 13 L. Podar 02:36.81  
2 J. B. Vachha Team 4x50 M. Free Style Relay - Girls Under 13 JB Vachha 02:48.80  
3 J. B . Petit Team 4x50 M. Free Style Relay - Girls Under 13 JB Petit 02:58.80  
50 M. Free Style - Girls Under 15
1 Jia Kamte Beacon High 00:30.79  
2 Mansi Pase Auxilium 00:32.84  
3 Soumya Hingorani AVM Bandra 00:33.09  
100 M. Free Style - Girls Under 15
1 Jia Kamte Beacon High 01:08.49  
2 Mansi Pase Auxilium 01:13.63  
3 Jumana Attaree Jamnabai 01:15.10  
100 M. Breast Stroke - Girls Under 15
1 Soumya Hingorani AVM Bandra 01:29.80  
2 Mansi Pase Auxilium 01:33.98  
3 Jia Kamte Beacon High 01:35.51  
100 M. Back Stroke - Girls Under 15
1 Jia Kamte Beacon High 01:24.75  
2 Mansi Pase Auxilium 01:26.87  
3 Jumana Attaree Jamnabai 01:27.75  
100 M. Butterfly Stroke - Girls Under 15
1 Jumana Attaree Jamnabai 01:16.59  
2 Jia Kamte Beacon High 01:19.41  
3 Mansi Pase Auxilium 01:25.74  
100 M. Ind. Medley - Girls Under 15
1 Mansi Pase Auxilium 01:21.41  
2 Jia Kamte Beacon High 01:22.72  
3 Jumana Attaree Jamnabai 01:23.37  
50 M. Free Style - Girls Under 17
1 Chinmai Shimpi VCW AVM 00:34.45  
2 Eshita Nair Ruparel 00:36.66  
100 M. Free Style - Girls Under 17
1 Eshita Nair Ruparel 01:18.90  
100 M. Butterfly Stroke - Girls Under 17
1 Eshita Nair Ruparel 01:27.69