Main
Search
Press Report
Entries
Events
Schedule
Participants
Participant Filter
Clubs
Participant Counts
Results
Medal Winners
Results
Results (by date)
Specific results
Final results filter
Finals results (participants)
Totals
Participant Medals
Team Points
Individual Points
Club Medals
Club Points
Records
New Records
Previous Records
Records for next meet

For organizers
Event Result Sheets
Result Sheets for dates
Schedule Printing
Schedule Filter
Club Entries
Book Entries
Form Entries
Participant Ranks
Time Conversions

Feedback Form
About

   

G.M.A.A.A. Age Group Aquatic Championships 2013

Swimming
Championship points
Points upto rank 3
Individual championship points for age groups
Sr.No.
Participant
Club
Points
Ranks
Boys - I - Male
1 Jason Smith Khar Gym 35 Gold(5) : NMR (4)
2 Vedant Rao Otters 33 Gold(4), Silver(1) : NMR (4)
3 Ishaan Mehra CCI 31 Gold(3), Silver(2) : NMR (2), BMR (1)
4 Raoul Rajani CCI 29 Gold(3), Silver(1), Bronze(1) : NMR (3)
5 Jai Dhanani Matunga Gym 18 Silver(3), Bronze(1)
6 Shlok Gupta MSP 18 Silver(3), Bronze(1) : BMR (2)
7 Sudesh Tandlekar Ozone 18 Silver(3), Bronze(1)
8 Manan Shah PSP 16 Gold(1), Bronze(3)
9 Atharva Dandekar GAET 13 Gold(1), Bronze(2)
10 Yashish Jain NSCI 11 Silver(1), Bronze(2)
11 Keshin Bhargava PSP 8 Silver(1), Bronze(1)
12 Abbasali Kachwala YMCA 5 Silver(1)
13 Divyansh Jain MIG 5 Silver(1)
14 Hardik Hurnekar MSP 3 Bronze(1)
15 Harshil Panchal MCF 3 Bronze(1)
16 Jay Devnani Khar Gym 3 Bronze(1)
17 Jay Sawant MCF 3 Bronze(1)
18 Rochishnu Rawool ASC 3 Bronze(1)
Boys - II - Male
19 Ishaan Jaffer Otters 33 Gold(4), Silver(1) : NMR (3)
20 Saumya Vora NSCI 33 Gold(4), Silver(1) : NMR (2), BMR (1)
21 Vedant Khandeparkar NSCI 31 Gold(4), Bronze(1) : NMR (1)
22 Siddharth Sankhe Otters 29 Gold(2), Silver(3) : NMR (1)
23 Aryan Makhija Khar Gym 25 Gold(1), Silver(3), Bronze(1) : NMR (1), BMR (2)
24 Omkar Nehete MCF 25 Gold(1), Silver(3), Bronze(1) : NMR (1)
25 Nicolas Fernando ASC 21 Gold(1), Silver(1), Bronze(3)
26 Aditya Ghosh Otters 20 Silver(4)
27 Sushrut Kapse Khar Gym 14 Silver(1), Bronze(3)
28 Aniket Jagtap PSP 9 Bronze(3)
29 Shantanav Rao Otters 6 Bronze(2)
30 Ayush Thakkar GAET 3 Bronze(1)
31 Siddhant Mani Khar Gym 3 Bronze(1)
32 Siddharth Gada Matunga Gym 3 Bronze(1)
Boys - III - Male
33 Neel Roy Khar Gym 26 Gold(3), Silver(1) : NMR (1)
34 Vedant Singh CSMSS 24 Gold(3), Bronze(1) : NMR (3)
35 Dhanayush Raninga Ozone 22 Gold(1), Silver(3) : BMR (1)
36 Ishaan Nagarkatti Khar Gym 20 Gold(1), Silver(2), Bronze(1)
37 Vinit Mane GSC 20 Gold(1), Silver(2), Bronze(1) : BMR (1)
38 Varun Patel CCI 10 Gold(1), Bronze(1)
39 Aryaan Mehra CCI 9 Bronze(3)
40 Prashant Gokhale CSMSS 8 Silver(1), Bronze(1)
41 Heer Shah MSP 5 Silver(1)
42 Arnav Bangera CSMSS 3 Bronze(1)
43 Louis Pathare MSP 3 Bronze(1)
Boys - IV - Male
44 Vedant Bapna NSCI 36 Gold(4), Silver(1), Bronze(1)
45 Kapil Shetty Ozone 22 Gold(1), Silver(3) : NMR (1)
46 Meet Makhija Khar Gym 15 Gold(1), Silver(1), Bronze(1)
47 Armaan Sikka Otters 6 Bronze(2)
48 Varad Kulkarni PSP 5 Silver(1)
49 Angath Sadanah Otters 3 Bronze(1)
50 Vivek Tulapurkar Ozone 3 Bronze(1)
Girls - I - Female
51 Avantika Chavan Khar Gym 35 Gold(5) : NMR (5)
52 Aakanksha Vora Otters 33 Gold(4), Silver(1) : NMR (3), BMR (1)
53 Monique Gandhi Khar Gym 31 Gold(3), Silver(2) : NMR (2), BMR (2)
54 Antara Agarwal NSCI 29 Gold(2), Silver(3) : BMR (1)
55 Rujuta Bhatt Khar Gym 29 Gold(2), Silver(3) : NMR (1), BMR (3)
56 Ashwathy Nair MSP 21 Silver(3), Bronze(2)
57 Trisha Bhimani Khar Gym 18 Gold(1), Silver(1), Bronze(2) : NMR (1), BMR (2)
58 Mansi Pase Khar Gym 13 Silver(2), Bronze(1)
59 Karishma Lole PSP 12 Bronze(4)
60 Sharmeen Rangwala Radio Club 10 Silver(2)
61 Ugine DMello CSMSS 9 Bronze(3)
62 Avantika Mehra CCI 6 Bronze(2)
63 Tina Sawant PSP 3 Bronze(1)
Girls - II - Female
64 Neha Prasad Khar Gym 35 Gold(5)
65 Sanah Bhabha Khar Gym 33 Gold(4), Silver(1)
66 Proteeti Sinha Khar Gym 31 Gold(3), Silver(2)
67 Ananya Kochhar Otters 23 Gold(1), Silver(2), Bronze(2)
68 Nikita Rane GAET 20 Gold(1), Silver(2), Bronze(1)
69 Seerat Luggani Khar Gym 18 Silver(3), Bronze(1)
70 Uma Tulapurkar Ozone 18 Silver(3), Bronze(1)
71 Aditi Nazre PSP 17 Gold(2), Bronze(1)
72 Arlein DMello CSMSS 13 Silver(2), Bronze(1)
73 Jaini Gogri Matunga Gym 11 Silver(1), Bronze(2)
74 Aarti Patil PSP 7 Gold(1)
75 Urshita Vaishnav Khar Gym 5 Silver(1)
76 Jyoti Patil PSP 3 Bronze(1)
77 Mallika Baikerikar PSP 3 Bronze(1)
78 Namita Hegdekar MIG 3 Bronze(1)
79 Pranali Rane GAET 3 Bronze(1)
80 Sakshi Rane MCF 3 Bronze(1)
81 Sara Mehta NSCI 3 Bronze(1)
Girls - III - Female
82 Muskaan Tolani Otters 28 Gold(4) : NMR (2)
83 Rayna Saldanha Otters 26 Gold(3), Silver(1)
84 Ariesa Mongia NSCI 24 Gold(2), Silver(2)
85 Pragati Gupta Khar Gym 18 Silver(3), Bronze(1)
86 Ishani Kumar CSMSS 13 Silver(2), Bronze(1)
87 Tejaswita Bhardwaj Ozone 12 Bronze(4)
88 Radhika Gawde Ozone 10 Gold(1), Bronze(1)
89 Sana Gaya Khar Gym 10 Silver(2)
90 Afreen Jaliwala Radio Club 3 Bronze(1)
91 Hitashi Mehta Matunga Gym 3 Bronze(1)
92 Jispa Doshi Matunga Gym 3 Bronze(1)
Girls - IV - Female
93 Kenisha Gupta Radio Club 40 Gold(5), Silver(1)
94 Saee Patil PSP 25 Gold(1), Silver(3), Bronze(1)
95 Akanksha Shah Matunga Gym 11 Silver(1), Bronze(2)
96 Seeya Bijlani Khar Gym 6 Bronze(2)
97 Stuti Daga NSCI 5 Silver(1)
98 Keya Mody Otters 3 Bronze(1)