select eventagegroupid, eventagegroupname from eventagegroup where dsid = 16
idvalue:134 namevalue:Men
idvalue:135 namevalue:Women
idvalue:136 namevalue:Boys Under 7
idvalue:137 namevalue:Girls Under 7
idvalue:138 namevalue:Boys Under 9
idvalue:139 namevalue:Girls Under 9
idvalue:140 namevalue:Boys Under 11
idvalue:141 namevalue:Girls Under 11
idvalue:142 namevalue:Boys Under 13
idvalue:143 namevalue:Girls Under 13
idvalue:144 namevalue:Boys Under 15
idvalue:145 namevalue:Girls Under 15
idvalue:146 namevalue:Men Masters
idvalue:147 namevalue:Masters Women
idvalue:148 namevalue:Boys Under 7, 9, 11
idvalue:149 namevalue:Girls Under 7, 9, 11
idvalue:150 namevalue:Boys Under 13, 15
idvalue:151 namevalue:Girls Under 13, 15
idvalue:154 namevalue:OPEN
Main
Search
Press Report
Entries
Events
Schedule
Participants
Participant Filter
Clubs
Participant Counts
Results
Medal Winners
Results
Results (by date)
Specific results
Final results filter
Finals results (participants)
Totals
Participant Medals
Team Points
Individual Points
Club Medals
Club Points
Records
New Records
Previous Records
Records for next meet

For organizers
Event Result Sheets
Result Sheets for dates
Schedule Printing
Schedule Filter
Club Entries
Book Entries
Form Entries
Participant Ranks
Time Conversions

Feedback Form
About

   

Otters Club 21st Open Swim Championship 2003

Swimming
Championship points
Points upto rank 3
Individual championship points for age groups
Sr.No.
Participant
Club
Points
Ranks
- Male
1 Vinod Ghadge PSP 5 Silver(1)
Men - Male
2 Parikshit Shetty Otters 42 Gold(6) : NMR (1)
3 Rishabh Gupta Otters 23 Silver(3), Bronze(2)
4 Ankur Rane RCF 8 Bronze(2)
5 Chaitanya Bhave CSMSS 5 Silver(1)
6 Karan Divgikar Khar Gym 5 Silver(1)
7 Varun Divgikar Otters 5 Silver(1)
8 Saurabh Mundra JVP 4 Bronze(1)
9 Shailesh Chavan PMHB 4 Bronze(1)
Boys Under 7 - Male
10 Harshvardhan Sukumar GAET 25 Gold(3), Bronze(1) : NMR (1)
11 Kunal Kotak JVP 20 Gold(1), Silver(1), Bronze(2)
12 Vivek Dandekar Otters 15 Silver(3)
13 Karan Jaising Otters 4 Bronze(1)
Boys Under 9 - Male
14 Yudhishthir Jaising Otters 24 Gold(2), Silver(2)
15 Sameer Salvi MSP 17 Gold(1), Silver(2)
16 Apurva Sharma MSP 8 Bronze(2)
17 Devang Panchal MCF 7 Gold(1)
18 Kanhai Patel Garware 4 Bronze(1)
19 Sachet Engineer Body Rhythm 4 Bronze(1)
Boys Under 11 - Male
20 Aditya Kamath GAET 32 Gold(4), Bronze(1)
21 Nikhet Mohan MSP 19 Silver(3), Bronze(1)
22 Mihir Shetty MSP 15 Gold(1), Bronze(2)
23 Protik Adhikary PMHB 9 Silver(1), Bronze(1)
24 Gaurav Verliani Khar Gym 5 Silver(1)
Boys Under 13 - Male
25 Pronoy Adhikary PMHB 31 Gold(3), Silver(2)
26 Vivek Shanbhag GAET 26 Gold(1), Silver(3), Bronze(1)
27 Sagar Patil Khar Gym 11 Gold(1), Bronze(1)
28 Ashwin Venkat MSP 8 Bronze(2)
29 Yadnesh Pathare ASP 4 Bronze(1)
Boys Under 15 - Male
30 Siddharth Sukhija Khar Gym 19 Gold(2), Silver(1)
31 Vivardhan Kanoria Otters 19 Silver(3), Bronze(1)
32 Mohit Shetty MSP 18 Gold(2), Bronze(1)
33 Yogesh Pawar MGMO 13 Silver(1), Bronze(2)
34 Abhinav Sharma BPCL Vashi 7 Gold(1)
35 Rishabh Khatter Otters 4 Bronze(1)
Men Masters - Male
36 Rajesh Negandhi PMHB 11 Gold(1), Bronze(1)
37 Vinay Bhayani Otters 11 Gold(1), Bronze(1)
38 M. Mohan GAKV Pool 5 Silver(1)
- Female
39 Apurva Kulkarni JVP 5 Silver(1)
Women - Female
40 Avani Shah Garware 30 Gold(3), Silver(1), Bronze(1)
41 Anshuka Parwani Otters 26 Gold(2), Bronze(3)
42 Ruksheen Palia Otters 26 Gold(1), Silver(3), Bronze(1)
43 Minita Shah MGMO 14 Silver(2), Bronze(1)
Girls Under 7 - Female
44 Kanchi Desai JVP 21 Gold(3)
45 Himadri Patel MCF 15 Silver(3)
46 Rujuta Bhatt Khar Gym 15 Gold(1), Bronze(2)
47 Tanya Wankawalla CSMSS 5 Silver(1)
48 Sanika Raut MSP 4 Bronze(1)
49 Tanvi Gala PMHB 4 Bronze(1)
Girls Under 9 - Female
50 Gauri Baindoor Khar Gym 26 Gold(3), Silver(1)
51 Priyanka Lalwani Khar Gym 17 Gold(1), Silver(2)
52 Tejal Bedade ASP 12 Bronze(3)
53 Spenta Daruwalla Body Rhythm 9 Silver(1), Bronze(1)
Girls Under 11 - Female
54 Kalyani Basu Khar Gym 21 Gold(3)
55 Mihira Khopkar MSP 18 Silver(2), Bronze(2)
56 Purnima Nadkarni MSP 12 Gold(1), Silver(1)
57 Nivedita Sharma RCF 8 Bronze(2)
58 Kavita.C. Kolapkar GLM 7 Gold(1)
59 Jyotika Saigal Khar Gym 5 Silver(1)
60 Vijayalaxmi Shanbhag GAET 5 Silver(1)
61 S Sanjana GAET 4 Bronze(1)
Girls Under 13 - Female
62 Nimisha Gupta BPCL Vashi 29 Gold(3), Bronze(2)
63 Ruchi Shah Khar Gym 23 Gold(2), Silver(1), Bronze(1)
64 Justine Mellocastro ASP 19 Silver(3), Bronze(1)
65 Aditi Dhumatkar Khar Gym 4 Bronze(1)
Girls Under 15 - Female
66 Deepti Venkatesh IIT 32 Gold(4), Bronze(1)
67 Prateeksha Ahuja Khar Gym 22 Gold(1), Silver(3)
68 Avani Shetty Khar Gym 9 Silver(1), Bronze(1)
69 Saie Shetye MGMO 5 Silver(1)
70 Karishma Menon Otters 4 Bronze(1)
71 Nandini Venkat MSP 4 Bronze(1)
72 Tara Sandhu Body Rhythm 4 Bronze(1)