Main
Search
Press Report
Entries
Events
Schedule
Participants
Participant Filter
Clubs
Participant Counts
Results
Medal Winners
Results
Results (by date)
Specific results
Final results filter
Finals results (participants)
Totals
Participant Medals
Medallst Performance
Age Group Champs
Team Points
Individual Points
Club Medals
Club Points
Records
New Records
Previous Records
Relays
Relay Winners (by name)
Relay Winners (by event)
For organizers
Event Result Sheets
Result Sheets for dates
Schedule Printing
Schedule Filter
Club Entries
Book Entries
Form Entries
Participant Ranks
Time Conversions
Feedback Form
About
TWELFTH MUMBAI INTER ISC / ICSE SCHOOLS AQUATIC CHAMPIONSHIP 2015
Swimming
Medal Winners
By Participant
By Club
By Age Group
By Medal Type
Rank
Participant Name
Club
Time Taken
Remarks
50 M. Free Style - Boys Under 8
1
Andrew Dias
Podar Nerul
00:45.75
2
Raghav Jetley
Gokuldham
00:46.65
3
Vivaan Sethi
Marble Arch
00:48.88
50 M. Breast Stroke - Boys Under 8
1
Andrew Dias
Podar Nerul
00:56.31
2
Huzaifa Poonawala
Campion
00:58.21
3
Raghav Jetley
Gokuldham
01:00.87
50 M. Back Stroke - Boys Under 8
1
Arth Gupta
Vibgyor Mumbai
00:59.96
2
Debeshwar Mukkherjee
RSB AVM
01:13.83
3
Kavir Kothari
Bombay Intl.
01:16.46
50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 8
1
Andrew Dias
Podar Nerul
00:51.89
2
Arth Gupta
Vibgyor Mumbai
00:52.20
3
Raghav Jetley
Gokuldham
00:57.30
50 M. Free Style - Boys Under 10
1
Rishabh Asudani
AVM Bandra W
00:36.54
2
Atharva Jarange
North Point
00:36.59
3
Spandan Yeole
Vibgyor Mumbai
00:37.69
50 M. Breast Stroke - Boys Under 10
1
Sagar Malandkar
Hiranandani Powai
00:47.31
2
Ethan Sequeira
Vibgyor Mumbai
00:48.11
3
Atharva Jarange
North Point
00:50.73
50 M. Back Stroke - Boys Under 10
1
Spandan Yeole
Vibgyor Mumbai
00:42.91
2
Veer Mehta
Jamnabai
00:44.00
3
Rishabh Asudani
AVM Bandra W
00:44.83
50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 10
1
Atharva Jarange
North Point
00:38.93
2
Rishabh Asudani
AVM Bandra W
00:41.42
3
Veer Mehta
Jamnabai
00:41.61
50 M. Free Style - Boys Under 12
1
Amber Malandkar
Hiranandani Powai
00:32.16
2
Ryan Jacob
Gundecha Academy
00:33.34
3
Aditya Shah
Jankidevi
00:33.83
100 M. Free Style - Boys Under 12
1
Amber Malandkar
Hiranandani Powai
01:13.12
2
Ryan Jacob
Gundecha Academy
01:13.51
3
Varad Kuvar
Fravashi
01:16.90
50 M. Breast Stroke - Boys Under 12
1
Srish Maulik
RSB AVM
00:39.00
NMR
2
Aryaman Parpia
AVM Bandra W
00:43.84
3
Vahrun Taraporewala
D. Ambani
00:45.66
100 M. Breast Stroke - Boys Under 12
1
Srish Maulik
RSB AVM
01:26.83
NMR
2
Chinmayee Somane
Euro Airoli
01:30.45
BMR
3
Amber Malandkar
Hiranandani Powai
01:33.08
50 M. Back Stroke - Boys Under 12
1
Vinayak Kuvar
Fravashi
00:40.82
2
Kalpit Singh
SD Singhania
00:42.86
3
Ryan Jacob
Gundecha Academy
00:43.00
100 M. Back Stroke - Boys Under 12
1
Sabhyasachi Panigrahi
Vibgyor Mumbai
01:26.84
2
Vinayak Kuvar
Fravashi
01:26.86
3
Kalpit Singh
SD Singhania
01:32.72
50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 12
1
Srish Maulik
RSB AVM
00:34.40
2
Eshaan Kashikar
Bombay Scottish
00:38.06
3
Aditya Shah
Jankidevi
00:39.09
100 M. Butterfly Stroke - Boys Under 12
1
Meet Makhija
AVM Bandra W
01:17.97
NMR
2
Eshaan Kashikar
Bombay Scottish
01:35.23
3
Sumukh Bhatia
VCW AVM
01:38.97
200 M. Indl. Medley - Boys Under 12
1
Meet Makhija
AVM Bandra W
02:51.07
NMR
2
Sabhyasachi Panigrahi
Vibgyor Mumbai
03:04.44
3
Aditya Shah
Jankidevi
03:09.17
50 M. Free Style - Boys Under 14
1
Vinit Mane
Vibgyor Mumbai
00:29.31
2
Rishabh Rao
Jamnabai
00:29.71
3
Laksh Puri
Vibgyor Mumbai
00:31.13
100 M. Free Style - Boys Under 14
1
Aamir Arsiwala
Beacon High
01:03.62
2
Yash Patki
Ryan Nerul
01:08.60
3
Akshay Aserkar
Vidya Valley
01:10.13
50 M. Breast Stroke - Boys Under 14
1
Vinit Mane
Vibgyor Mumbai
00:38.02
2
Dhruv Patel
Hiranandani Thane
00:38.19
3
Rishabh Rao
Jamnabai
00:38.71
100 M. Breast Stroke - Boys Under 14
1
Dhruv Patel
Hiranandani Thane
01:24.92
2
Rishabh Rao
Jamnabai
01:29.97
3
Vedant Sharda
Bombay Intl.
01:34.18
50 M. Back Stroke - Boys Under 14
1
Vinit Mane
Vibgyor Mumbai
00:33.54
2
Vedant Bapna
Bombay Scottish
00:34.19
3
Manas Chorge
Lakshdham
00:38.31
100 M. Back Stroke - Boys Under 14
1
Vedant Bapna
Bombay Scottish
01:16.96
2
Arnav Agrawal
Hiranandani Powai
01:24.25
3
Manas Chorge
Lakshdham
01:25.09
50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 14
1
Aamir Arsiwala
Beacon High
00:31.28
2
Yash Patki
Ryan Nerul
00:32.26
3
Dhruv Patel
Hiranandani Thane
00:33.28
100 M. Butterfly Stroke - Boys Under 14
1
Aamir Arsiwala
Beacon High
01:09.63
2
Yash Patki
Ryan Nerul
01:17.31
3
Saksham Jha
Gokuldham
01:29.09
200 M. Indl. Medley - Boys Under 14
1
Vedant Bapna
Bombay Scottish
02:50.59
2
Manas Chorge
Lakshdham
03:01.31
3
Vedant Parekh
Bombay Intl.
03:06.05
50 M. Free Style - Boys Under 16
1
Harshal Shardul
Horizon Nashik
00:27.78
2
Soham Nair
SD Singhania
00:28.29
3
Neym Rizvi
Lakshdham
00:28.35
100 M. Free Style - Boys Under 16
1
Ishaan Nagarkatti
Jasudben
01:05.41
2
Atharv Phadke
SD Singhania
01:05.61
3
Neym Rizvi
Lakshdham
01:06.90
4 x 50 M. Free Style Relay - Boys Under 16
1
Singhania Team 4x50 M. Free Style Relay - Boys Under 16
SD Singhania
02:06.22
2
Lakshdham Team 4x50 M. Free Style Relay - Boys Under 16
Lakshdham
02:07.07
3
Bombay Scottish Team 4x50 M. Free Style Relay - Boys Under 16
Bombay Scottish
02:12.62
50 M. Breast Stroke - Boys Under 16
1
Atharv Phadke
SD Singhania
00:37.05
2
Dhanayush Raninga
Vibgyor Mumbai
00:37.37
3
Harshal Shardul
Horizon Nashik
00:37.92
100 M. Breast Stroke - Boys Under 16
1
Shlok Shah
Bombay Scottish
01:26.17
2
Atharv Agrawal
Hiranandani Powai
01:28.15
3
Vedant Agrawal
Bombay Scottish
01:30.87
50 M. Back Stroke - Boys Under 16
1
Soham Nair
SD Singhania
00:33.65
2
Arnav Bangera
D. Ambani
00:34.03
3
Mehlam Ghadialy
St. Marys ICSE
00:34.15
100 M. Back Stroke - Boys Under 16
1
Dhanayush Raninga
Vibgyor Mumbai
01:12.24
2
Mehlam Ghadialy
St. Marys ICSE
01:13.58
3
Ishaan Nagarkatti
Jasudben
01:14.10
50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 16
1
Harshal Shardul
Horizon Nashik
00:30.39
2
Dhanayush Raninga
Vibgyor Mumbai
00:30.48
3
Aryaman Khataukar
Gokuldham
00:31.35
100 M. Butterfly Stroke - Boys Under 16
1
Ishaan Nagarkatti
Jasudben
01:13.41
2
Aayush Halgekar
Gokuldham
01:13.80
3
Laukik Khandekar
Ashoka Nasik
01:14.44
4 x 50 M. Medley Relay - Boys Under 16
1
Bombay Scottish Team 4x50 M. Medley Relay - Boys Under 16
Bombay Scottish
02:23.11
2
Gokuldham Team 4x50 M. Medley Relay - Boys Under 16
Gokuldham
02:24.05
3
Singhania Team 4x50 M. Medley Relay - Boys Under 16
SD Singhania
02:24.75
50 M. Free Style - Boys Under 18
1
Mufaddal Kapasi
Hiranandani Powai
00:26.15
NMR
2
Kiran Mathews
Hiranandani Powai
00:27.02
BMR
3
Nicolas Fernando
L. Podar
00:27.69
BMR
100 M. Free Style - Boys Under 18
1
Kiran Mathews
Hiranandani Powai
01:00.66
NMR
2
Pratyush Mahajan
SD Singhania
01:09.86
3
Devansh Jalan
Cathedral
01:12.57
50 M. Breast Stroke - Boys Under 18
1
Mufaddal Kapasi
Hiranandani Powai
00:34.16
NMR
2
Albin Alex
SD Singhania
00:38.23
3
Devansh Jalan
Cathedral
00:44.53
100 M. Breast Stroke - Boys Under 18
1
Mufaddal Kapasi
Hiranandani Powai
01:17.39
NMR
2
Devansh Jalan
Cathedral
01:40.84
3
Swapnil Patil
Atul
01:59.04
50 M. Back Stroke - Boys Under 18
1
Aditya Ghosh
Jamnabai
00:31.68
NMR
2
Albin Alex
SD Singhania
00:33.20
BMR
3
Dhiraj Jain
SD Singhania
00:44.99
100 M. Back Stroke - Boys Under 18
1
Aditya Ghosh
Jamnabai
01:12.53
2
Pratyush Mahajan
SD Singhania
01:18.41
3
Rishi Desai
Atul
02:02.14
50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 18
1
Nicolas Fernando
L. Podar
00:29.10
NMR
2
Kiran Mathews
Hiranandani Powai
00:31.21
BMR
3
Pratyush Mahajan
SD Singhania
00:33.44
50 M. Free Style - Girls Under 8
1
Annanya Nayak
Vibgyor Mumbai
00:42.60
2
Aratrika Biswas
Vidya Valley
00:43.15
3
Aarushi Sharma
Vibgyor Mumbai
00:46.20
50 M. Breast Stroke - Girls Under 8
1
Aratrika Biswas
Vidya Valley
00:53.64
NMR
2
Annanya Nayak
Vibgyor Mumbai
00:58.26
BMR
3
Siya Devrukhkar
Parle Tilak ICSE
01:00.55
50 M. Back Stroke - Girls Under 8
1
Aarushi Sharma
Vibgyor Mumbai
00:56.59
2
D. Vamika
RSB AVM
01:03.34
3
Arianna Jolly
Cathedral
01:04.75
50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 8
1
Annanya Nayak
Vibgyor Mumbai
00:46.78
2
Siya Devrukhkar
Parle Tilak ICSE
01:01.34
3
Arianna Jolly
Cathedral
01:12.99
50 M. Free Style - Girls Under 10
1
Kiara Bangera
D. Ambani
00:35.11
2
Anaya Punamiya
JB Petit
00:36.24
3
Pushya Sahajwani
Gokuldham
00:36.58
50 M. Breast Stroke - Girls Under 10
1
Anaya Punamiya
JB Petit
00:46.00
NMR
2
Zahra Sakarwala
JB Petit
00:48.27
3
Sanika Daga
D. Ambani
00:49.32
50 M. Back Stroke - Girls Under 10
1
Kiara Bangera
D. Ambani
00:41.49
NMR
2
Pushya Sahajwani
Gokuldham
00:44.12
3
Anaya Punamiya
JB Petit
00:46.52
50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 10
1
Kiara Bangera
D. Ambani
00:37.83
2
Pushya Sahajwani
Gokuldham
00:38.71
3
Abha Mirashi
Hiranandani Thane
00:42.63
50 M. Free Style - Girls Under 12
1
Palak Dhami
Shishuvan
00:32.70
NMR
2
Evanka Shah
Jamnabai
00:33.34
BMR
3
Mallika Dasgupta
AVM Bandra W
00:34.36
100 M. Free Style - Girls Under 12
1
Palak Dhami
Shishuvan
01:13.11
2
Aria Seth
VCW AVM
01:16.58
3
Aashni Joshi
Billabong Thane
01:17.58
50 M. Breast Stroke - Girls Under 12
1
Arshi Vora
Bombay Scottish
00:43.12
NMR
2
Tanisha Chheda
JB Petit
00:43.80
BMR
3
Seeya Bijlani
AVM Bandra W
00:44.25
BMR
100 M. Breast Stroke - Girls Under 12
1
Sanjiti Saha
BAF Petit
01:32.23
NMR
2
Arshi Vora
Bombay Scottish
01:37.18
BMR
3
Kareena Shankta
Hiranandani Powai
01:39.19
50 M. Back Stroke - Girls Under 12
1
Evanka Shah
Jamnabai
00:39.76
2
Tia Karkhanis
SD Singhania
00:39.93
3
Khushi Patel
Jamnabai
00:41.49
100 M. Back Stroke - Girls Under 12
1
Aanya Wala
Bombay Scottish
01:27.97
2
Evanka Shah
Jamnabai
01:31.71
3
Khushi Patel
Jamnabai
01:31.81
50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 12
1
Palak Dhami
Shishuvan
00:35.05
NMR
2
Sanjiti Saha
BAF Petit
00:36.56
3
Tia Karkhanis
SD Singhania
00:37.30
100 M. Butterfly Stroke - Girls Under 12
1
Aanya Wala
Bombay Scottish
01:27.79
2
Arshi Vora
Bombay Scottish
01:31.38
3
Ananya Srinivasan
D. Ambani
01:34.35
200 M. Indl. Medley - Girls Under 12
1
Seeya Bijlani
AVM Bandra W
02:57.43
NMR
2
Sanjiti Saha
BAF Petit
03:01.00
3
Aanya Wala
Bombay Scottish
03:07.81
50 M. Free Style - Girls Under 14
1
Jispa Doshi
D. Ambani
00:31.84
2
Keya Mody
Jamnabai
00:32.13
3
Khushi Jain
L. Podar
00:35.90
100 M. Free Style - Girls Under 14
1
Anya Tyagi
Hiranandani Thane
01:09.57
2
Tanishka Singhania
JB Petit
01:10.45
3
Vedika Makhija
AVM Bandra W
01:10.59
50 M. Breast Stroke - Girls Under 14
1
Stuti Daga
D. Ambani
00:42.74
2
Muskaan Patel
D. Ambani
00:45.18
3
Kimaya Ahirrao
Ashoka Nasik
00:45.21
100 M. Breast Stroke - Girls Under 14
1
Vedika Makhija
AVM Bandra W
01:32.13
2
Kimaya Ahirrao
Ashoka Nasik
01:35.18
3
Stuti Daga
D. Ambani
01:36.04
50 M. Back Stroke - Girls Under 14
1
Jispa Doshi
D. Ambani
00:37.93
2
Keya Mody
Jamnabai
00:39.45
3
Muskaan Patel
D. Ambani
00:42.05
100 M. Back Stroke - Girls Under 14
1
Keya Mody
Jamnabai
01:24.99
2
Mallika Sinha
Hiranandani Thane
01:34.15
3
Muskaan Patel
D. Ambani
01:35.01
50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 14
1
Tanishka Singhania
JB Petit
00:35.51
2
Jispa Doshi
D. Ambani
00:35.68
3
Gayatri Sanghi
JB Petit
00:37.18
100 M. Butterfly Stroke - Girls Under 14
1
Anya Tyagi
Hiranandani Thane
01:22.57
2
Khushi Deshmukh
Queen Mary
01:28.97
3
Anusha Chanda
Hiranandani Powai
01:58.16
200 M. Indl. Medley - Girls Under 14
1
Anya Tyagi
Hiranandani Thane
02:51.52
2
Vedika Makhija
AVM Bandra W
02:52.09
3
Tanishka Singhania
JB Petit
02:59.38
50 M. Free Style - Girls Under 16
1
Sanah Bhabha
Jamnabai
00:30.65
2
Proteeti Sinha
AVM Bandra W
00:31.27
3
Ishani Kumar
CNM
00:31.68
100 M. Free Style - Girls Under 16
1
Nikita Rane
Gokuldham
01:08.16
2
Proteeti Sinha
AVM Bandra W
01:08.57
3
Radhika Gawde
St. Johns
01:08.60
4 x 50 M. Free Style Relay - Girls Under 16
1
Jamnabai Narsee Team 4x50 M. Free Style Relay - Girls Under 16
Jamnabai
02:16.53
NMR
2
Bombay Scottish Team 4x50 M. Free Style Relay - Girls Under 16
Bombay Scottish
02:20.91
3
D. Ambani Team 4x50 M. Free Style Relay - Girls Under 16
D. Ambani
02:21.10
50 M. Breast Stroke - Girls Under 16
1
Sagarika Jain
SD Singhania
00:39.90
NMR
2
Nikita Rane
Gokuldham
00:39.93
3
Pragati Gupta
Jasudben
00:43.33
100 M. Breast Stroke - Girls Under 16
1
Sagarika Jain
SD Singhania
01:26.21
NMR
2
Pragati Gupta
Jasudben
01:37.08
3
Shruti Manghani
Queen Mary
01:52.97
50 M. Back Stroke - Girls Under 16
1
Tejaswita Bhardwaj
Vibgyor Mumbai
00:34.65
NMR
2
Sagarika Jain
SD Singhania
00:35.29
3
Muskaan Lucknowala
JB Petit
00:37.37
100 M. Back Stroke - Girls Under 16
1
Tejaswita Bhardwaj
Vibgyor Mumbai
01:14.36
NMR
2
Trisha Karkhanis
SD Singhania
01:15.13
BMR
3
Muskaan Lucknowala
JB Petit
01:23.63
50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 16
1
Trisha Karkhanis
SD Singhania
00:31.25
NMR
2
Sanah Bhabha
Jamnabai
00:31.66
BMR
3
Ishani Kumar
CNM
00:33.63
100 M. Butterfly Stroke - Girls Under 16
1
Trisha Karkhanis
SD Singhania
01:11.03
2
Radhika Gawde
St. Johns
01:14.05
3
Tejaswita Bhardwaj
Vibgyor Mumbai
01:16.90
4 x 50 M. Medley Relay - Girls Under 16
1
D. Ambani Team 4x50 M. Medley Relay - Girls Under 16
D. Ambani
02:34.38
2
Jamnabai Narsee Team 4x50 M. Medley Relay - Girls Under 16
Jamnabai
02:38.12
3
Bombay Scottish Team 4x50 M. Medley Relay - Girls Under 16
Bombay Scottish
02:40.10
50 M. Free Style - Girls Under 18
1
Aakanksha Vora
Cathedral
00:31.84
NMR
2
Janhavi Shah
JB Petit
00:33.46
BMR
3
Sakeena Baker
Cathedral
00:35.86
BMR
100 M. Free Style - Girls Under 18
1
Aakanksha Vora
Cathedral
01:11.11
2
Ananya Kochhar
Bombay Scottish
01:14.10
3
Linda George
Atul
01:42.76
50 M. Back Stroke - Girls Under 18
1
Janhavi Shah
JB Petit
00:38.99
2
Ananya Kochhar
Bombay Scottish
00:39.19
3
Ayesha Modak
Jamnabai
00:48.22
100 M. Back Stroke - Girls Under 18
1
Ananya Kochhar
Bombay Scottish
01:18.80
2
Janhavi Shah
JB Petit
01:25.70
50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 18
1
Sakeena Baker
Cathedral
00:45.03
2
Ayesha Modak
Jamnabai
00:49.01
3
Neha Gadre
Atul
01:05.56