Main
Search
Press Report
Entries
Events
Schedule
Participants
Participant Filter
Clubs
Participant Counts
Results
Medal Winners
Results
Results (by date)
Specific results
Final results filter
Finals results (participants)
Totals
Participant Medals
Team Points
Individual Points
Club Medals
Club Points
Records
New Records
Previous Records
Records for next meet

For organizers
Event Result Sheets
Result Sheets for dates
Schedule Printing
Schedule Filter
Club Entries
Book Entries
Form Entries
Participant Ranks
Time Conversions

Feedback Form
About

   

G.M.A.A.A. Seniors & Lower Age Group Swim Meet 2010

Swimming
Championship points
Points upto rank 3
Individual championship points for age groups
Sr.No.
Participant
Club
Points
Ranks
Men - Male
1 Apurva Sharma MSP 33 Gold(4), Silver(1)
2 Rahul Sharma MSP 27 Gold(2), Silver(2), Bronze(1)
3 Anukul Shenoy MSP 26 Gold(3), Silver(1)
4 Raoul Rajani Otters 24 Gold(3), Bronze(1)
5 Hormuz Baliwalla CCI 15 Gold(1), Silver(1), Bronze(1)
6 Parashar Satardekar MGMO 15 Gold(1), Silver(1), Bronze(1)
7 Sachet Engineer Otters 15 Gold(1), Silver(1), Bronze(1)
8 Jai Dhanani Matunga Gym 14 Gold(2)
9 Abbasali Kachwala YMCA 11 Silver(1), Bronze(2)
10 Ashish Khade GAET 10 Silver(2)
11 Vishal More PSP 10 Silver(2)
12 Samir Patil PSP 9 Bronze(3)
13 Amitesh Raghav Khar Gym 8 Silver(1), Bronze(1)
14 Mikhail Miranda YMCA 6 Bronze(2)
15 Aditya Laijawala WSC 5 Silver(1)
16 Jason Smith Khar Gym 5 Silver(1)
17 Pravin Sabale PSP 5 Silver(1)
18 Shawn Jaidhara Otters 5 Silver(1)
19 Akhilesh Daphale GAET 3 Bronze(1)
20 Ankul Shenoy MSP 3 Bronze(1)
21 Mooni DebBurman CSMSS 3 Bronze(1)
Boys Under 6 - Male
22 Kapil Shetty GSC 28 Gold(4)
23 Angath Sadanah Otters 15 Silver(3)
24 Armaan Sikka Otters 6 Bronze(2)
25 Rachit Rambhia PMHB 5 Silver(1)
26 Aryaman Jaising Otters 3 Bronze(1)
27 Devansh Desai PSP 3 Bronze(1)
Boys Under 8 - Male
28 Utkarsh Hadge MSP 22 Gold(2), Silver(1), Bronze(1)
29 Neev Shetty CSMSS 19 Gold(2), Silver(1)
30 Adit Bajaj Khar Gym 8 Silver(1), Bronze(1)
31 VivanSingh Dua JVPG 8 Silver(1), Bronze(1)
32 Varad Kulkarni MLWB 3 Bronze(1)
Women - Female
33 Aditi Dhumatkar Khar Gym 35 Gold(5) : NMR (2)
34 Monique Gandhi Khar Gym 31 Gold(3), Silver(2)
35 Rujuta Bhatt Khar Gym 31 Gold(3), Silver(2) : NMR (2)
36 Avantika Chavan Khar Gym 29 Gold(3), Silver(1), Bronze(1)
37 Isha Khade GAET 20 Gold(1), Silver(2), Bronze(1)
38 Trisha Bhimani Khar Gym 19 Silver(2), Bronze(3)
39 Antara Agarwal NSCI 15 Gold(1), Silver(1), Bronze(1)
40 Janhavi Bankar MSP 10 Gold(1), Bronze(1)
41 Shruti Bhogle CSMSS 10 Silver(2)
42 Shruti Menon YMCA 8 Silver(1), Bronze(1)
43 Soumya Hingorani Otters 8 Silver(1), Bronze(1)
44 Pooja Shetty MSP 6 Bronze(2)
45 Tanvi Arebail GAET 6 Bronze(2)
46 Rhea Thakkar GSC 5 Silver(1)
47 Saakshi Kale IIT 5 Silver(1)
48 Jia Kamte WSC 3 Bronze(1)
49 Priyanshi Chokshi NSCI 3 Bronze(1)
Girls Under 6 - Female
50 Siya Bijlani Khar Gym 26 Gold(3), Silver(1)
51 Akanksha Shah Matunga Gym 11 Silver(1), Bronze(2)
52 Eliezer Francis MCF 10 Gold(1), Bronze(1)
53 Mehek Lucknowala Radio Club 8 Silver(1), Bronze(1)
54 Palak Dhami Matunga Gym 5 Silver(1)
Girls Under 8 - Female
55 Ananya Mehere PSP 26 Gold(3), Silver(1)
56 Tanishka Singhania Radio Club 20 Gold(1), Silver(2), Bronze(1)
57 Antara Mehere PSP 11 Silver(1), Bronze(2)
58 Vedika Makhija Khar Gym 3 Bronze(1)