Main
Search
Press Report
Entries
Events
Schedule
Participants
Participant Filter
Clubs
Participant Counts
Results
Medal Winners
Results
Results (by date)
Specific results
Final results filter
Finals results (participants)
Totals
Participant Medals
Team Points
Individual Points
Club Medals
Club Points
Records
New Records
Previous Records
Records for next meet

For organizers
Event Result Sheets
Result Sheets for dates
Schedule Printing
Schedule Filter
Club Entries
Book Entries
Form Entries
Participant Ranks
Time Conversions

Feedback Form
About

   

IIT OPEN STATE LEVEL SWIMMING GALA - 2016

Swimming
Championship points
Points upto rank 3
Individual championship points for age groups
Sr.No.
Participant
Club
Points
Ranks
Men - Male
1 Aryan . Bhosale Forest Club 16 Gold(2), Silver(2)
2 Neel Gunde Champion 13 Gold(2), Silver(1)
3 Mayank Chaphekar Starfish Thane 5 Silver(1), Bronze(2)
4 Shlok Gupta MSP 5 Gold(1)
5 Aman Shaikh Bombay YMCA 3 Silver(1)
6 Aryan Dadiala Celebration 1 Bronze(1)
7 Mehlam Ghadialy Fr. Agnels 1 Bronze(1)
8 Sudanshu Sharma . Fr. Agnels 1 Bronze(1)
College Boys - Male
9 Neel . Gunde Champion 15 Gold(3)
10 Sudhanshu Sharma Fr. Agnels 6 Silver(2)
11 Arijit Pramanik IIT Bombay 5 Gold(1)
12 Ashwin Kanhere IIT Bombay 5 Gold(1)
13 Arnesh Sukumar IIT Bombay 3 Silver(1)
14 Arvind Menon IIT Bombay 3 Silver(1)
15 Arjit Pramanik IIT Bombay 1 Bronze(1)
16 Sohrab Bhiwandiwala SIES College 1 Bronze(1)
Boys Under 14 - Male
17 Aryan Bhosale Forest Club 17 Gold(3), Bronze(2)
18 Vinit Mane GSC 17 Gold(1), Silver(4)
19 Aamir Arsiwala Otters 11 Gold(1), Silver(2)
20 Dhruv Patel Thane Club 7 Gold(1), Bronze(2)
21 Om Gawand MSP 1 Bronze(1)
22 Rajveer Motta Fr. Agnels 1 Bronze(1)
Boys Under 12 - Male
23 Armaan Sikka Otters 30 Gold(6)
24 Angath Sadanah Otters 12 Silver(4)
25 Nidhish Mhapsekar Dombivali Gym 5 Silver(1), Bronze(2)
26 Amber Malandkar Forest Club 3 Bronze(3)
27 L. Shresht MSP 3 Silver(1)
28 Rishabh Pillai Fr. Agnels 1 Bronze(1)
Boys Under 10 - Male
29 Atharva Jarange NMSA 16 Gold(2), Silver(2)
30 Kkrish Katija Fr. Agnels 10 Gold(2)
31 Rishabh Das Fr. Agnels 10 Gold(1), Silver(1), Bronze(2)
32 Sagar Malandkar Forest Club 5 Gold(1)
33 Ashwin Jaiswar MLWB 4 Silver(1), Bronze(1)
34 Spandan Yeole Ozone 3 Silver(1)
35 Prithvi Poojary CSMSS 1 Bronze(1)
36 Soham Kulkarni Bhosla 1 Bronze(1)
Boys Under 8 - Male
37 Parth Jain PSP 18 Gold(3), Silver(1)
38 Vedang Gawade Champion 6 Silver(2)
39 Andrew Dias NMSA 5 Gold(1)
40 Raghav Jetley CSMSS 3 Silver(1)
41 Shardool Kadam Fr. Agnels 2 Bronze(2)
42 Shardul Mhatre MLWB 2 Bronze(2)
43 Aarav Heegade Champion 1 Bronze(1)
Boys Under 6 - Male
44 Aaditya Ghag Starfish Thane 20 Gold(4)
45 Fateh Singh GSC 10 Silver(3), Bronze(1)
46 Param Purohit CSMSS 3 Silver(1)
47 Aarush Arekar Vibgyor 2 Bronze(2)
48 Anamay Mhatre Dombivali Gym 1 Bronze(1)
Women - Female
49 Muskaan Tolani Otters 15 Gold(3)
50 Maitrayani . Bhosale Forest Club 9 Silver(3)
51 Nupur Kadam Thane Club 8 Gold(1), Silver(1)
52 Aakanksha Shah Khar Gym 5 Gold(1)
53 Yuga Birnale Champion 5 Silver(1), Bronze(2)
54 Ananya . Pandey CSMSS 1 Bronze(1)
55 Isha . Radia GAF 1 Bronze(1)
56 Shalmali . Walujkar Champion 1 Bronze(1)
College Girls - Female
57 Nupur Konlan Nitro 5 Gold(1)
Girls Under 14 - Female
58 Kenisha Gupta Otters 26 Gold(5), Bronze(1)
59 Maitrayani Bhosale Forest Club 13 Silver(4), Bronze(1)
60 Isha Kadhi Fr. Agnels 9 Gold(1), Silver(1), Bronze(1)
61 Stuti Daga GAF 3 Silver(1)
62 Jispa Doshi GAF 1 Bronze(1)
63 Payal Shrirao Fr. Agnels 1 Bronze(1)
64 Riddhi Hagawane Champion 1 Bronze(1)
Girls Under 12 - Female
65 Vedika Amin Otters 25 Gold(5)
66 Apeksha Fernandes IIT Club 9 Gold(1), Silver(1), Bronze(1)
67 Antara Kothare GAF 6 Silver(2)
68 Evanka Shah Khar Gym 5 Silver(1), Bronze(2)
69 Ananya Pandey CSMSS 4 Silver(1), Bronze(1)
70 Arya Kriplani Fr. Agnels 4 Silver(1), Bronze(1)
71 Mallika Dasgupta Otters 1 Bronze(1)
Girls Under 10 - Female
72 Anaya Punamiya GAF 14 Gold(2), Silver(1), Bronze(1)
73 Kiara Bangera Otters 12 Gold(2), Bronze(2)
74 Pushya Sahajwani CSMSS 9 Silver(3)
75 Samriddha Dutta CSMSS 5 Gold(1)
76 Abha Mirashi Thane Club 4 Silver(1), Bronze(1)
77 Zahra Sakarwala Bombay YMCA 1 Bronze(1)
Girls Under 8 - Female
78 Raghvi Ramanujan Thane Club 16 Gold(2), Silver(2)
79 Anannya Nayak Vibgyor 9 Gold(1), Silver(1), Bronze(1)
80 Taesha Fernandes Fr. Agnels 8 Gold(1), Silver(1)
81 Rasika Nadar Fr. Agnels 1 Bronze(1)
82 Rujula Kulkarni Bhosla 1 Bronze(1)
83 Siya Devrukhkar CSMSS 1 Bronze(1)
Girls Under 6 - Female
84 Tvisha Dixit Champion 20 Gold(4)
85 Aditi Hegde Bhosla 7 Silver(2), Bronze(1)
86 Alisha Choudhari CSMSS 6 Silver(2)
87 Arya Chavan. Bombay YMCA 3 Bronze(3)