Main
Search
Press Report
Entries
Events
Schedule
Participants
Participant Filter
Clubs
Participant Counts
Results
Medal Winners
Results
Results (by date)
Specific results
Final results filter
Finals results (participants)
Totals
Participant Medals
Team Points
Individual Points
Club Medals
Club Points
Records
New Records
Previous Records
Records for next meet

For organizers
Event Result Sheets
Result Sheets for dates
Schedule Printing
Schedule Filter
Club Entries
Book Entries
Form Entries
Participant Ranks
Time Conversions

Feedback Form
About

   

G.M.A.A.A. Age Group Aquatic Championships 2014

Swimming
Championship points
Points upto rank 3
Individual championship points for age groups
Sr.No.
Participant
Club
Points
Ranks
Boys Group I - Male
1 Ishaan Jaffer Otters 35 Gold(5) : NMR (3)
2 Ishaan Mehra WSC 31 Gold(4), Bronze(1) : NMR (4), BMR (1)
3 Siddharth Sankhe Otters 29 Gold(3), Silver(1), Bronze(1) : NMR (1)
4 Vedant Rao Otters 25 Silver(5) : BMR (4)
5 Aditya Ghosh Otters 24 Gold(3), Bronze(1)
6 Aniket Jagtap PSP 18 Silver(3), Bronze(1)
7 Atharva Dandekar1 GAET 15 Silver(3)
8 Omkar Nehete MCF 13 Silver(2), Bronze(1)
9 Nicolas Fernando Ozone Academy 12 Gold(1), Silver(1)
10 Manan Shah PSP 11 Silver(1), Bronze(2)
11 Saumya Vora NSCI 10 Gold(1), Bronze(1)
12 Anurag Kadam MSP 8 Silver(1), Bronze(1)
13 Rochishnu Rawool ASP 6 Bronze(2)
14 Yashish Jain CCI 6 Bronze(2)
15 Axin Samuel MSP 3 Bronze(1)
16 Kairav Nanavaty PMHB 3 Bronze(1)
17 Kunal Punjabi Forest Club 3 Bronze(1)
18 Shantanav Rao Otters 3 Bronze(1)
Boys Group II - Male
19 Aryan Makhija Khar Gym 35 Gold(5) : NMR (5)
20 Vedant Khandeparkar Otters 33 Gold(4), Silver(1) : NMR (2)
21 Neel Roy Khar Gym 31 Gold(3), Silver(2)
22 Divyam Vora NSCI 27 Gold(2), Silver(2), Bronze(1)
23 Ryan Pinto Ozone Pool 23 Gold(1), Silver(2), Bronze(2)
24 Chris Fernandes PSP 22 Gold(1), Silver(3)
25 Sushrut Kapse Khar Gym 20 Silver(4)
26 Vedant Singh CSMSS 19 Silver(2), Bronze(3)
27 Ashok Gawade PSP 12 Bronze(4)
28 Dhruv Kulkarni Ozone Academy 7 Gold(1)
29 Aryaan Mehra WSC 6 Bronze(2)
30 Heer Shah MSP 6 Bronze(2)
31 Siddhant Mani Khar Gym 6 Bronze(2)
32 Ishaan Nagarkatti Khar Gym 5 Silver(1)
33 Varun Patel CCI 3 Bronze(1)
Boys Group III - Male
34 Vinit Mane Ozone Academy 28 Gold(4) : NMR (1)
35 Neev Shetty CSMSS 24 Gold(2), Silver(2)
36 Aamir Arsiwala Otters 22 Gold(2), Silver(1), Bronze(1)
37 Utkarsh Hadge MSP 22 Gold(1), Silver(3)
38 Yash Patki Ozone Academy 18 Gold(1), Silver(1), Bronze(2)
39 VivaanSingh Dua CSMSS 16 Silver(2), Bronze(2)
40 Varad Kulkarni Ozone Academy 6 Bronze(2)
41 Vedant Bapna NSCI 6 Bronze(2)
42 Salil Gokhale CSMSS 5 Silver(1)
43 Bhavik Baruah MLWB 3 Bronze(1)
44 Manas Chorge CSMSS 3 Bronze(1)
Boys Group IV - Male
45 Armaan Sikka Otters 33 Gold(4), Silver(1) : NMR (4), BMR (1)
46 Kapil Shetty Ozone Academy 32 Gold(1), Silver(5) : NMR (1), BMR (4)
47 Meet Makhija Khar Gym 15 Bronze(5) : BMR (3)
48 Srish Maulik Khar Gym 7 Gold(1)
49 Angath Sadanah Otters 3 Bronze(1) : BMR (1)
Girls Group I - Female
50 Monique Gandhi Khar Gym 33 Gold(4), Silver(1) : NMR (4)
51 Aakanksha Vora Otters 29 Gold(2), Silver(3) : BMR (2)
52 Aarti Patil PSP 29 Gold(3), Silver(1), Bronze(1) : NMR (1)
53 Avantika Chavan Khar Gym 28 Gold(4) : NMR (2)
54 Jyoti Patil PSP 27 Gold(2), Silver(2), Bronze(1)
55 Sharmeen Rangwala Radio Club 23 Gold(1), Silver(2), Bronze(2)
56 Jia Kamte WSC 20 Silver(4)
57 Seerat Luggani Khar Gym 14 Silver(1), Bronze(3)
58 Ananya Kochhar Otters 12 Gold(1), Silver(1)
59 Tina Sawant PSP 6 Bronze(2)
60 Ugine DMello CSMSS 6 Bronze(2)
61 Raeka Tambawala Radio Club 5 Silver(1)
62 Arlein DMello CSMSS 3 Bronze(1)
63 Ashwathy Nair MSP 3 Bronze(1)
64 Pranali Rane1 GAET 3 Bronze(1)
Girls Group II - Female
65 Proteeti Sinha Khar Gym 31 Gold(3), Silver(2)
66 Rayna Saldanha Otters 31 Gold(4), Bronze(1)
67 Sanah Bhabha Khar Gym 29 Gold(3), Silver(1), Bronze(1) : NMR (1)
68 Aditi Nazre Ozone Academy 27 Gold(2), Silver(2), Bronze(1)
69 Ariesa Mongia NSCI 27 Gold(1), Silver(4) : BMR (1)
70 Muskaan Tolani Otters 25 Gold(1), Silver(3), Bronze(1) : NMR (1)
71 Mallika Baikerikar Ozone Academy 18 Gold(1), Silver(1), Bronze(2)
72 Aafreen Jaliwala Radio Club 15 Gold(1), Silver(1), Bronze(1)
73 Sara Mehta NSCI 13 Silver(2), Bronze(1)
74 Nikita Rane Ozone Academy 11 Silver(1), Bronze(2)
75 Pragati Gupta Khar Gym 9 Bronze(3)
76 Radhika Gawde Ozone Academy 7 Gold(1)
77 Tejaswita Bhardwaj Ozone Academy 6 Bronze(2)
78 Akshata Kamat MLWB 3 Bronze(1)
79 Ishani Kumar CSMSS 3 Bronze(1)
Girls Group III - Female
80 Kenisha Gupta Radio Club 28 Gold(4) : NMR (1)
81 Ananya Mehere Ozone Academy 24 Gold(3), Bronze(1)
82 Sana Gaya Khar Gym 19 Gold(2), Silver(1)
83 Vedika Makhija Khar Gym 18 Silver(3), Bronze(1)
84 Hitashi Mehta Matunga Gym 16 Silver(2), Bronze(2)
85 Isha Radia NSCI 15 Gold(1), Silver(1), Bronze(1)
86 Saee Patil PSP 10 Silver(2)
87 Keya Mody Otters 6 Bronze(2)
88 Tanvi Pednekar PSP 6 Bronze(2)
89 Srishti Sanghvi NSCI 5 Silver(1)
90 Jispa Doshi Matunga Gym 3 Bronze(1)
Girls Group IV - Female
91 Aeka Chatra NSCI 25 Gold(1), Silver(3), Bronze(1)
92 Seeya Bijlani Khar Gym 24 Gold(2), Silver(2) : NMR (1)
93 Akanksha Shah Matunga Gym 18 Gold(1), Silver(1), Bronze(2)
94 Sanjiti Saha Khar Gym 10 Gold(1), Bronze(1)
95 Suchi Radia NSCI 7 Gold(1)
96 Arshia Vora NSCI 3 Bronze(1)
97 Mehek Lucknowala Radio Club 3 Bronze(1)