Main
Search
Press Report
Entries
Events
Schedule
Participants
Participant Filter
Clubs
Participant Counts
Results
Medal Winners
Results
Results (by date)
Specific results
Final results filter
Finals results (participants)
Totals
Participant Medals
Team Points
Individual Points
Club Medals
Club Points
Records
New Records
Previous Records
Records for next meet

For organizers
Event Result Sheets
Result Sheets for dates
Schedule Printing
Schedule Filter
Club Entries
Book Entries
Form Entries
Participant Ranks
Time Conversions

Feedback Form
About

   

G.M.A.A.A. Inter School / Jr. College Swim Meet 2013

Swimming
Championship points
Points upto rank 3
Individual championship points for age groups
Sr.No.
Participant
Club
Points
Ranks
Boys Under 7 - Male
1 Ethan Sequeira Vibgyor 48 Gold(2), Silver(2)
2 Ronak Sawant Salvation 48 Gold(2), Silver(2) : NMR (1)
3 Prithvi Poojary Xaviers High 12 Bronze(2)
4 Pranay Shah Campion 6 Bronze(1)
5 Veer Mehta Jamnabai 6 Bronze(1)
Boys Under 9 - Male
6 Meet Makhija AVM Bandra West 66 Gold(4), Silver(1) : NMR (4), BMR (1)
7 Srish Maulik RSB AVM 54 Gold(1), Silver(4) : NMR (1), BMR (1)
8 Rachit Rambhia Gopi Birla 18 Bronze(3)
9 Arjunveer Gupta Fazlani 6 Bronze(1)
10 Theon Langrana Christ Church 6 Bronze(1)
Boys Under 11 - Male
11 Vedant Bapna Bombay Scottish Mahim 58 Gold(3), Silver(1), Bronze(1)
12 Manas Chorge Lakshdham 36 Silver(3), Bronze(1)
13 Armaan Sikka Oberoi Intl. 24 Gold(1), Silver(1)
14 Varad Kulkarni IES VN Sule 14 Gold(1)
15 Vivek Tulapurkar L. Podar 12 Bronze(2)
16 Laksh Puri Vibgyor 6 Bronze(1)
Boys Under 13 - Male
17 Neel Roy AVM Bandra West 70 Gold(5) : NMR (3)
18 Vinit Mane Vibgyor 38 Silver(2), Bronze(3)
19 Sushrut Kapse IES VN Sule 36 Silver(3), Bronze(1) : BMR (1)
20 Siddhant Mani Jasudben 24 Gold(1), Silver(1)
21 Dhanayush Raninga Vibgyor 12 Bronze(2)
Boys Under 15 - Male
22 Aryan Makhija AVM Bandra West 76 Gold(4), Silver(2) : NMR (1)
23 Nicolas Fernando Ryan Malad 52 Gold(1), Silver(2), Bronze(3)
24 Aditya Ghosh Jamnabai 24 Gold(1), Silver(1) : NMR (1)
25 Aniket Jagtap IES Raja Shivaji 22 Silver(1), Bronze(2)
26 Ayush Thakkar Lakshdham 6 Bronze(1)
Boys Under 17 - Male
27 Jason Smith Beacon High 84 Gold(6) : NMR (6)
28 Sudesh Tandlekar MJ College 32 Silver(2), Bronze(2) : BMR (2)
29 Atharva Dandekar Yashodham 28 Silver(1), Bronze(3) : BMR (1)
30 Amitesh Raghav Jasudben 20 Silver(2) : BMR (2)
31 Manan Shah Bombay Scottish Mahim 10 Silver(1) : BMR (1)
32 Tejas Petkar Kirti College 6 Bronze(1)
Boys Under 19 - Male
33 Raoul Rajani HR College 84 Gold(6) : NMR (2)
Girls Under 7 - Female
34 Bethany Furtado Mary Immaculate 38 Gold(2), Silver(1)
35 Pallavi Gudla Convent Girls 24 Gold(1), Silver(1)
36 Savali Patil Vibgyor 18 Bronze(3)
37 Neer Balekar Holy Cross 16 Silver(1), Bronze(1)
38 Zahra Sakarwala JB Petit 14 Gold(1)
39 Shravani Patil Convent Girls 10 Silver(1)
Girls Under 9 - Female
40 Akanksha Shah Shishuvan 70 Gold(5) : NMR (4)
41 Sanjiti Saha BAF Petit 42 Silver(3), Bronze(2) : BMR (2)
42 Palak Dhami Shishuvan 12 Bronze(2) : BMR (1)
43 Evanka Shah Jamnabai 10 Silver(1) : BMR (2)
44 Tanisha Chheda JB Petit 10 Silver(1)
45 Aeka Chatra Aditya Birla 6 Bronze(1) : BMR (1)
Girls Under 11 - Female
46 Tanishka Singhania JB Petit 58 Gold(3), Silver(1), Bronze(1)
47 Kenisha Gupta Fazlani 54 Gold(2), Silver(2), Bronze(1) : NMR (1)
48 Saee Patil Balmohan 12 Bronze(2)
49 Jispa Doshi D. Ambani 10 Silver(1)
50 Vedika Makhija AVM Bandra West 10 Silver(1)
51 Hitashi Mehta JB Vachha 6 Bronze(1)
Girls Under 13 - Female
52 Proteeti Sinha AVM Bandra West 72 Gold(4), Silver(1), Bronze(1) : NMR (2), BMR (2)
53 Sanah Bhabha Jamnabai 38 Gold(2), Silver(1) : NMR (2)
54 Pragati Gupta Jasudben 26 Silver(2), Bronze(1)
55 Ishani Kumar CNM 18 Bronze(3)
56 Aafreen Jaliwala St. Annes 10 Silver(1)
57 Tejaswita Bhardwaj Witty Intl. 10 Silver(1) : BMR (1)
58 Tanisha Motta JB Vachha 6 Bronze(1)
Girls Under 15 - Female
59 Neha Prasad L. Podar 80 Gold(5), Silver(1) : NMR (2)
60 Mallika Baikerikar MET Rishikul 26 Silver(2), Bronze(1)
61 Uma Tulapurkar L. Podar 20 Gold(1), Bronze(1)
62 Aarti Patil Shardashram 16 Silver(1), Bronze(1)
63 Seerat Luggani Beacon High 16 Silver(1), Bronze(1)
64 Jyoti Patil Shardashram 10 Silver(1)
65 Jaini Gogri JB Vachha 6 Bronze(1)
Girls Under 17 - Female
66 Avantika Chavan Sathaye College 80 Gold(5), Silver(1) : NMR (5)
67 Monique Gandhi Jasudben 64 Gold(1), Silver(5) : NMR (1), BMR (5)
68 Sharmeen Rangwala Xaviers College 30 Bronze(5)
69 Rhidha Bali D. Ambani 6 Bronze(1)