Main
Search
Press Report
Entries
Events
Schedule
Participants
Participant Filter
Clubs
Participant Counts
Results
Medal Winners
Results
Results (by date)
Specific results
Final results filter
Finals results (participants)
Totals
Participant Medals
Medallst Performance
Age Group Champs
Team Points
Individual Points
Club Medals
Club Points
Records
New Records
Previous Records
Relays
Relay Winners (by name)
Relay Winners (by event)
For organizers
Event Result Sheets
Result Sheets for dates
Schedule Printing
Schedule Filter
Club Entries
Book Entries
Form Entries
Participant Ranks
Time Conversions
Feedback Form
About
SFA MUMBAI SWIMMING CHAMPIONSHIP 2019
Swimming
Medal Winners
By Participant
By Club
By Age Group
By Medal Type
Date : 9 December 2019
Rank
Participant Name
Club
Time Taken
Remarks
Sr.No. 1 Event No. 57 : 50 M. Free Style - Boys Under 18
1
Atharv Nayak
Model College
00:27.17
2
Shubham Hole
Western College
00:27.59
3
Kunal Shroff
Shardashram Vidyamandir
00:29.30
Sr.No. 2 Event No. 63 : 50 M. Free Style - Girls Under 18
1
Kruttika Vartak
KPR Patil Vidyalaya
00:31.87
Sr.No. 3 Event No. 45 : 50 M. Free Style - Boys Under 16
1
Kalpit Singh
Sulochanadevi Singhania
00:28.32
2
Sujal Kadam
Holy Angels Dombivali
00:28.67
3
Prayag Jaiswal
Don Bosco Matunga
00:30.46
Sr.No. 4 Event No. 51 : 50 M. Free Style - Girls Under 16
1
Rabiya Darvesh
Alexandra Girls
00:31.61
2
Urvashi Bharia
DPS Nerul
00:31.69
3
Tanya Shroff
Shardashram Vidyamandir
00:34.31
Sr.No. 5 Event No. 33 : 50 M. Free Style - Boys Under 14
1
Dev Bhagat
Gopi Birla
01:02.66
2
Rupak Joshi
Parle Tilak English
01:03.45
3
Rishabh Das
Fr. Agnel Vashi
01:04.51
Sr.No. 6 Event No. 39 : 50 M. Free Style - Girls Under 14
1
Shrigouri Hebbar
Muljibhai Mehta
00:30.24
2
Amrita Kumar
New Horizon Airoli
00:30.85
3
Vidisha Smit
Bal Bharti
00:33.07
Sr.No. 7 Event No. 59 : 100 M. Breast Stroke - Boys Under 18
1
Kunal Shroff
Shardashram Vidyamandir
01:19.07
2
Aayush Parab
Utkarsha Vidyalaya
01:33.62
2
Shubham Hole
Western College
01:33.62
3
Aarya Kawle
Swami Vivekanand Chembur
01:40.31
Sr.No. 8 Event No. 65 : 100 M. Breast Stroke - Girls Under 18
1
Kruttika Vartak
KPR Patil Vidyalaya
01:40.00
Sr.No. 9 Event No. 47 : 100 M. Breast Stroke - Boys Under 16
1
Prayag Jaiswal
Don Bosco Matunga
01:28.19
2
Zayan Mirza
DPS Nerul
01:28.34
3
Sujal Madhavi
St. Joseph Kalamboli
01:29.94
Sr.No. 10 Event No. 53 : 100 M. Breast Stroke - Girls Under 16
1
Urvashi Bharia
DPS Nerul
01:28.83
2
Rabiya Darvesh
Alexandra Girls
01:36.85
3
Hazel Raikundalia
Sulochanadevi Singhania
01:45.74
Sr.No. 11 Event No. 35 : 100 M. Breast Stroke - Boys Under 14
1
Rupak Joshi
Parle Tilak English
01:24.34
2
Neel Jetley
Gokuldham
01:30.00
3
Rishabh Das
Fr. Agnel Vashi
01:31.59
Sr.No. 12 Event No. 41 : 100 M. Breast Stroke - Girls Under 14
1
Vidisha Smit
Bal Bharti
01:28.54
2
Shrigouri Hebbar
Muljibhai Mehta
01:37.09
3
Mudra Vichare
Dr. S. Radhakrishnan
01:38.09
Sr.No. 13 Event No. 60 : 100 M. Back Stroke - Boys Under 18
1
Shubham Hole
Western College
01:17.42
2
Kunal Shroff
Shardashram Vidyamandir
01:25.45
3
Aarya Kawle
Swami Vivekanand Chembur
01:27.97
Sr.No. 14 Event No. 66 : 100 M. Back Stroke - Girls Under 18
1
Kruttika Vartak
KPR Patil Vidyalaya
01:33.11
Sr.No. 15 Event No. 48 : 100 M. Back Stroke - Boys Under 16
1
Rishabh Pillai
Fr. Agnel Vashi
01:09.57
2
Kalpit Singh
Sulochanadevi Singhania
01:15.35
3
Prayag Jaiswal
Don Bosco Matunga
01:21.35
Sr.No. 16 Event No. 54 : 100 M. Back Stroke - Girls Under 16
1
Rabiya Darvesh
Alexandra Girls
01:20.02
2
Urvashi Bharia
DPS Nerul
01:21.17
3
Ayushi Ganatra
Lodha Palava
01:35.42
Sr.No. 17 Event No. 36 : 100 M. Back Stroke - Boys Under 14
1
Rishabh Das
Fr. Agnel Vashi
01:11.41
2
Kkrish Katija
DPS Nerul
01:14.38
3
Neel Jetley
Gokuldham
01:16.25
Sr.No. 18 Event No. 42 : 100 M. Back Stroke - Girls Under 14
1
Shrigouri Hebbar
Muljibhai Mehta
01:24.69
2
Rabhya Singh
Aditya Birla
01:26.75
3
Trisha Patil
Muljibhai Mehta
01:29.87
Sr.No. 23 Event No. 58 : 100 M. Free Style - Boys Under 18
1
Shubham Hole
Western College
01:01.17
2
Atharv Nayak
Model College
01:01.47
3
Kunal Shroff
Shardashram Vidyamandir
01:04.42
Sr.No. 24 Event No. 64 : 100 M. Free Style - Girls Under 18
1
Kruttika Vartak
KPR Patil Vidyalaya
01:12.73
Sr.No. 25 Event No. 46 : 100 M. Free Style - Boys Under 16
1
Rishabh Pillai
Fr. Agnel Vashi
01:00.22
2
Kalpit Singh
Sulochanadevi Singhania
01:00.46
3
Pranav Jayswal
St. Anthony`s Convent
01:23.04
Sr.No. 26 Event No. 52 : 100 M. Free Style - Girls Under 16
1
Rabiya Darvesh
Alexandra Girls
01:08.36
2
Urvashi Bharia
DPS Nerul
01:09.16
3
Tanya Shroff
Shardashram Vidyamandir
01:15.53
Sr.No. 28 Event No. 40 : 100 M. Free Style - Girls Under 14
1
Amrita Kumar
New Horizon Airoli
01:07.55
2
Dhriti Ahirwal
Muljibhai Mehta
01:12.60
3
Rabhya Singh
Aditya Birla
01:15.11
Sr.No. 29 Event No. 61 : 100 M. Butterfly Stroke - Boys Under 18
1
Atharv Nayak
Model College
01:07.63
2
Shubham Hole
Western College
01:07.97
3
Kunal Shroff
Shardashram Vidyamandir
01:13.27
Sr.No. 30 Event No. 67 : 100 M. Butterfly Stroke - Girls Under 18
1
Kruttika Vartak
KPR Patil Vidyalaya
01:32.69
Sr.No. 31 Event No. 49 : 100 M. Butterfly Stroke - Boys Under 16
1
Sujal Kadam
Holy Angels Dombivali
01:23.65
Sr.No. 32 Event No. 55 : 100 M. Butterfly Stroke - Girls Under 16
1
Urvashi Bharia
DPS Nerul
01:29.52
2
Hazel Raikundalia
Sulochanadevi Singhania
01:36.31
3
Ayushi Ganatra
Lodha Palava
01:39.03
Sr.No. 33 Event No. 37 : 100 M. Butterfly Stroke - Boys Under 14
1
Rishabh Das
Fr. Agnel Vashi
01:11.36
2
Dev Bhagat
Gopi Birla
01:16.22
3
Rupak Joshi
Parle Tilak English
01:19.49
Sr.No. 34 Event No. 43 : 100 M. Butterfly Stroke - Girls Under 14
1
Dhriti Ahirwal
Muljibhai Mehta
01:17.55
2
Aditi Lokare
Divine Child
01:34.25
3
Mudra Vichare
Dr. S. Radhakrishnan
01:53.47
Sr.No. 35 Event No. 62 : 200 M. Individual Medley - Boys Under 18
1
Shubham Hole
Western College
02:34.74
2
Kunal Shroff
Shardashram Vidyamandir
02:35.50
3
Aayush Parab
Utkarsha Vidyalaya
03:09.98
Sr.No. 37 Event No. 50 : 200 M. Individual Medley - Boys Under 16
1
Rishabh Pillai
Fr. Agnel Vashi
02:34.81
2
Prayag Jaiswal
Don Bosco Matunga
02:58.28
Sr.No. 38 Event No. 56 : 200 M. Individual Medley - Girls Under 16
1
Urvashi Bharia
DPS Nerul
02:54.30
2
Rabiya Darvesh
Alexandra Girls
02:59.55
3
Ayushi Ganatra
Lodha Palava
03:21.48
Sr.No. 39 Event No. 38 : 200 M. Individual Medley - Boys Under 14
1
Rishabh Das
Fr. Agnel Vashi
02:40.93
2
Rupak Joshi
Parle Tilak English
02:44.93
3
Kkrish Katija
DPS Nerul
02:46.75
Sr.No. 40 Event No. 44 : 200 M. Individual Medley - Girls Under 14
1
Shrigouri Hebbar
Muljibhai Mehta
02:59.16
2
Dhriti Ahirwal
Muljibhai Mehta
03:00.86
3
Amrita Kumar
New Horizon Airoli
03:03.95
Date : 10 December 2019
Rank
Participant Name
Club
Time Taken
Remarks
Sr.No. 1 Event No. 21 : 50 M. Free Style - Boys Under 12
1
Idhant Chaturvedi
Lodha Palava
00:32.11
2
Hridanshu Mishra
Parle Tilak English
00:32.13
3
Shwet Poojary
SSRVM Mulund
00:32.40
Sr.No. 2 Event No. 27 : 50 M. Free Style - Girls Under 12
1
Vanshika Parti
DPS Nerul
00:33.37
2
Nirmayee Ambetkar
Thane Police School
00:33.48
3
Sayali Mane
Fr. Agnel Vashi
00:35.15
Sr.No. 3 Event No. 11 : 50 M. Free Style - Boys Under 10
1
Shaurya Butani
Beacon High
00:33.26
2
Aaditya Ghag
New Horizon Airoli
00:33.45
3
Vihaan Chaturvedi
Lodha Palava
00:35.12
Sr.No. 4 Event No. 16 : 50 M. Free Style - Girls Under 10
1
Dhruti Shroff
Chhatrabhuj Narsee
00:36.15
2
Anvi Deshwal
Bombay Scottish Mahim
00:37.02
3
Nivedita Shah
Dhirubhai Ambani
00:37.10
Sr.No. 5 Event No. 1 : 50 M. Free Style - Boys Under 8
1
Kabir Khubchandani
Jamnabai Narsee
00:36.10
2
Pratyaksh Parmar
LRSM Vissanji
00:42.23
3
Aashrey Kini
Fr. Agnel Vashi
00:45.09
Sr.No. 6 Event No. 6 : 50 M. Free Style - Girls Under 8
1
Ishanavi Maheshwari
AVM Bandra
00:44.10
2
Anusha Gaonkar
Besant Montessori
00:44.20
3
Shaina Negi
JBCN Borivali
00:52.09
Sr.No. 7 Event No. 23 : 50 M. Breast Stroke - Boys Under 12
1
Zia Darvesh
St. Peters Mazgaon
00:42.31
2
Shubham Joshi
Holy Angels Mulund
00:42.42
3
Hridanshu Mishra
Parle Tilak English
00:42.43
Sr.No. 8 Event No. 29 : 50 M. Breast Stroke - Girls Under 12
1
Sayali Mane
Fr. Agnel Vashi
00:42.52
2
Nayantara Golash
RSB AVM
00:43.06
3
Vanshika Parti
DPS Nerul
00:43.35
Sr.No. 9 Event No. 12 : 50 M. Breast Stroke - Boys Under 10
1
Jassh Raikundalia
Sulochanadevi Singhania
00:45.00
2
Aaditya Ghag
New Horizon Airoli
00:48.08
3
Shaurya Butani
Beacon High
00:48.35
Sr.No. 10 Event No. 17 : 50 M. Breast Stroke - Girls Under 10
1
Dhruti Shroff
Chhatrabhuj Narsee
00:47.19
2
Ahaviah Gandhi
Shri Ram Universal
00:47.27
3
Saanvi Deshwal
Bombay Scottish Mahim
00:48.30
3
Nivedita Shah
Dhirubhai Ambani
00:48.30
Sr.No. 11 Event No. 2 : 50 M. Breast Stroke - Boys Under 8
1
Kabir Khubchandani
Jamnabai Narsee
00:23.18
2
Pratyaksh Parmar
LRSM Vissanji
01:01.49
3
Aashrey Kini
Fr. Agnel Vashi
01:05.25
Sr.No. 12 Event No. 7 : 50 M. Breast Stroke - Girls Under 8
1
Ishanavi Maheshwari
AVM Bandra
00:54.30
2
Anusha Gaonkar
Besant Montessori
00:56.50
3
Sharvari Dhadake
Muljibhai Mehta
01:17.22
Sr.No. 19 Event No. 26 : 200 M. Individual Medley - Boys Under 12
1
Hridanshu Mishra
Parle Tilak English
02:56.44
2
Shwet Poojary
SSRVM Mulund
02:59.63
3
Aron Mathew
Lodha Palava
03:03.25
Sr.No. 20 Event No. 32 : 200 M. Individual Medley - Girls Under 12
1
Raghvi Nil
Rainbow Intl.
02:55.10
2
Vanshika Parti
DPS Nerul
03:03.00
3
Nirmayee Ambetkar
Thane Police School
03:04.30
Sr.No. 21 Event No. 15 : 200 M. Individual Medley - Boys Under 10
1
Aaditya Ghag
New Horizon Airoli
03:03.40
2
Vihaan Chaturvedi
Lodha Palava
03:08.27
3
Shaurya Butani
Beacon High
03:08.28
Sr.No. 22 Event No. 20 : 200 M. Individual Medley - Girls Under 10
1
Ahaviah Gandhi
Shri Ram Universal
03:00.18
2
Dhruti Shroff
Chhatrabhuj Narsee
03:20.59
3
Nivedita Shah
Dhirubhai Ambani
03:22.15
Sr.No. 23 Event No. 5 : 200 M. Individual Medley - Boys Under 8
1
Kabir Khubchandani
Jamnabai Narsee
03:28.14
2
Pratyaksh Parmar
LRSM Vissanji
04:03.18
3
Aashrey Kini
Fr. Agnel Vashi
04:06.34
Sr.No. 24 Event No. 10 : 200 M. Individual Medley - Girls Under 8
1
Anusha Gaonkar
Besant Montessori
03:51.50
2
Ishanavi Maheshwari
AVM Bandra
04:03.44
3
Inika Bodke
IES Orion
05:59.21
Sr.No. 25 Event No. 25 : 50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 12
1
Idhant Chaturvedi
Lodha Palava
00:34.42
2
Shwet Poojary
SSRVM Mulund
00:34.66
3
Raghav Jetley
Gokuldham
00:36.17
Sr.No. 26 Event No. 31 : 50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 12
1
Nirmayee Ambetkar
Thane Police School
00:36.57
2
Raghvi Nil
Rainbow Intl.
00:37.16
3
Nayantara Golash
RSB AVM
00:37.31
Sr.No. 27 Event No. 14 : 50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 10
1
Vihaan Chaturvedi
Lodha Palava
00:37.40
2
Shaurya Butani
Beacon High
00:38.06
3
Atharva Patil
Fr. Agnel Vashi
00:38.25
Sr.No. 28 Event No. 19 : 50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 10
1
Dhruti Shroff
Chhatrabhuj Narsee
00:39.18
2
Amita Kudva
Fr. Agnel Vashi
00:42.26
3
Ahaviah Gandhi
Shri Ram Universal
00:43.39
Sr.No. 29 Event No. 4 : 50 M. Butterfly Stroke - Boys Under 8
1
Kabir Khubchandani
Jamnabai Narsee
00:41.44
2
Aashrey Kini
Fr. Agnel Vashi
00:48.47
3
Pratyaksh Parmar
LRSM Vissanji
00:52.18
Sr.No. 30 Event No. 9 : 50 M. Butterfly Stroke - Girls Under 8
1
Anusha Gaonkar
Besant Montessori
00:51.01
2
Ishanavi Maheshwari
AVM Bandra
00:55.34
3
Shaina Negi
JBCN Borivali
01:06.22
Sr.No. 31 Event No. 24 : 50 M. Back Stroke - Boys Under 12
1
Idhant Chaturvedi
Lodha Palava
00:37.27
2
Hridanshu Mishra
Parle Tilak English
00:37.59
3
Raghav Jetley
Gokuldham
00:39.17
Sr.No. 32 Event No. 30 : 50 M. Back Stroke - Girls Under 12
1
Raghvi Nil
Rainbow Intl.
00:39.33
2
Vanshika Parti
DPS Nerul
00:39.53
3
Sayali Mane
Fr. Agnel Vashi
00:44.18
Sr.No. 33 Event No. 13 : 50 M. Back Stroke - Boys Under 10
1
Vihaan Chaturvedi
Lodha Palava
00:39.47
2
Aaditya Ghag
New Horizon Airoli
00:42.16
3
Shaurya Butani
Beacon High
00:42.19
Sr.No. 34 Event No. 18 : 50 M. Back Stroke - Girls Under 10
1
Saumya Gavankar
Fr. Agnel Vashi
00:43.16
2
Nivedita Shah
Dhirubhai Ambani
00:43.35
3
Anvi Deshwal
Bombay Scottish Mahim
00:44.02
Sr.No. 35 Event No. 3 : 50 M. Back Stroke - Boys Under 8
1
Kabir Khubchandani
Jamnabai Narsee
00:46.21
2
Pratyaksh Parmar
LRSM Vissanji
00:55.44
3
Aashrey Kini
Fr. Agnel Vashi
00:55.48
Sr.No. 36 Event No. 8 : 50 M. Back Stroke - Girls Under 8
1
Anusha Gaonkar
Besant Montessori
00:52.30
2
Ishanavi Maheshwari
AVM Bandra
00:56.34
3
Shaina Negi
JBCN Borivali
01:03.28